Освіта і наука

Про Національну бібліотеку України ім. В.І. Вернадського.

Адреса бібліотеки: 03039, Київ-39, Голосіївський пpосп., 3 (найближча станція метро - "Деміївська").
Режим роботи бібліотеки: уточнюйте у військовий час
Державні свята є вихідними.
В останню п'ятницю кожного місяця бібліотека не працює.
Телефони бібліотеки:
- чеpговий адміністpатоp - 524-81-36;
- довідкова алфавітного каталогу - 524-85-03;
- довідкова систематичного каталогу - 524-11-19.

Інформація для неуважних читачів: наш сайт - це не сайт Бібліотеки Вернадського! Він лише містить інформацію (і тільки на цій сторінці) як користуватися бібліотекою!

Основна будівля Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського побудована 1989 р. Являє собою 27-поверховий комплекс. Корисна площа приміщень складає 35,7 тис. квадратних метрів.

Система каталогів бібліотеки є такою:
- генеральний (службового користування) і читацький (загального користування) алфавітні каталоги книг;
- систематичний каталог книг, надрукованих кирилицею;
- алфавітний та систематичний каталоги книг, надрукованих латиницею;
- зведені алфавітний та систематичний каталоги іноземних книг, що централізовано надійшли до фондів бібліотек наукових установ HАH України (з 1970 р.);
- каталог журналів і видань, що продовжуються, надрукованих кирилицею;
- каталог журналів і видань, що продовжуються, надрукованих латиницею;
- алфавітний та систематичний каталоги дисертацій;
- алфавітний каталог авторефератів дисертацій;
- каталог архівного фонду творів друку України (з 1917 р.);
- каталоги окремих книжкових колекцій основного книгосховища;
- каталоги на фонди галузевих та спеціалізованих відділів.

Бібліотека обслуговує наукових працівників, спеціалістів, викладачів навчальних закладів, аспірантів, студентів вузів (починаючи з 3-го курсу); забезпечує аналітичною інформацією органи державної влади і управління.

Щодня книгозбірню може відвідувати чимало науковців, фахівців, аспірантів і студентів. Їх інформаційне обслуговування здійснюється в галузевих та спеціалізованих залах основного бібліотечного комплексу, а також у філіях, де розміщено найбільше в Україні зібрання газет, фонди рукописів, стародруків і рідкісних видань, естампів і репродукцій, нотних видань, зібрання юдаїки, а також значна частина Архівного фонду Національної академії наук України. Особлива категорія абонентів книгозбірні - інформаційні служби органів державної влади, серед яких Верховна Рада України, Офіс Президента України і Кабінет Міністрів України.

Бібліотека імені Вернадського підтримує творчі зв'язки з науковими бібліотеками багатьох країн світу, є членом Міжнародної асоціації академічних бібліотек і науково-інформаційних центрів, Бібліотечної Асамблеї Євразії, веде міжнародний книгообмін з бібліотками різних країн.

Відразу за контрольно-пропускним пунктом знаходиться довідково-бібліографічний апарат, основу якого складають система каталогів і фонд довідкових та бібліографічних видань. Вони надають читачу можливість виявити потрібні йому першоджерела і здійснити їх замовлення.

Піднявшись на 2-й поверх, читач потрапляє до просторого холу. В центрі холу розміщені пункти, де він може одержати літературу, замовлену з книгосховища. Праворуч і ліворуч від цих пунктів розташовані два комплекси залів, до одного з яких входять зали гуманітарних наук, а до другого - природничих та технічних наук. В обох комплексах є загальні читальні зали і зали для наукових співробітників, підсобні фонди та довідкові бібліотеки, а також спеціалізовані фонди інформаційних видань. В одній площині з читальними залами, що входять до названих комплексів, розміщені спеціалізовані читальні зали (зал періодичних видань, єдині в Україні читальні зали публікацій ООН і картографічних видань та ін.). Загалом на цьому поверху знаходиться 18 галузевих та спеціалізованих залів, які можуть прийняти одночасно 1000 читачів.

Зійшовши донизу, читач потрапляє до зони відпочинку, де знаходяться клумби з рослинами. Поряд розташовані їдальня, санвузол, ксерокопіювання (к. 143).

Для запису в бібліотеку необхідно мати:
- паспорт;
- документ про освіту (диплом вишу чи диплом кандидата наук, доктора філософії, доктора наук). Студенти замість цього пред'являють студентський квиток або залікову книжку (мають бути дійсними і своєчасно продовженими);
- грошовий внесок для виготовлення читацького квитка у вигляді пластикової картки.
Фотографії приносити не потрібно.

При кожному відвіданні бібліотеки кожному читачеві видається контрольний листок, де бібліотекарі вносять відмітки про видану і повернену літературу. Його слід зберігати, оскільки контрольний листок підлягає поверненню на контрольно-пропускний пункт по закінченні роботи в бібліотеці. Якщо ви втратите контрольний листок, то будете змушені обходити всі відділи бібліотеки і заповнювати лист на зразок обхідного.

Для замовлення видань з основного книгосховища необхідно скористатися алфавітним чи систематичним каталогом книг, що розташовані одразу при вході за контрольно-пропускним пунктом (КПП). Також діє комп'ютерний каталог видань. Для пошуку найновіших надходжень можна скористатися залою нових надходжень (ліворуч від КПП). Праворуч від КПП працює Довідково-бібліографічний відділ (ДБО).

Замовлення на книжки оформляються на спеціальних бланках замовлень. При заповненні обов'язково слід писати шифр кожного видання, автора, назву видання, місце і рік видання, номер читацького квитка, прізвище читача, поточну дату. Для багатотомних видань додатково вказується том, а для періодичних видань - рік і номер журналу. Якщо назва книжки дуже довга, писати її повністю не обов'язково. Достатньо вказати перші три слова (не менше). Так само, якщо у книги багато авторів - в замовленні можна вказати лише першого. Одноразово можна замовити не більше 7 видань, або двох річних комплектів журналів. Якщо замовлень більше - їх слід робити з інтервалом у 60 хвилин. В неділю замовлення з основного книгосховища не виконуються.

Замовлені видання видаються на другому поверсі бібліотеки через півтори години. Одноразово видаються не більше п'яти видань, або двох річних комплектів журналів. Читачам з науковим ступенем ці ліміти збільшено удвічі. Такі читачі обслуговуються окремо і позачергово. Якщо є потреба взяти більшу кількість книжок це зробити можна, здавши попередні.

Часто трапляється, що потрібна Вам книжка (з основного книгосховища) видана іншому читачеві. Якщо така книжка дуже потрібна, - її можна "зняти з номеру" - але тільки з 9-15 до 11-30 (слід повернути до 12-00).

Видання, якими читачі не користувалися протягом 7 днів, повертаються до книгосховища. У такому випадку для їх повторного отримання слід здійснити нове замовлення.

Також зручно користуватися підсобними фондами бібліотеки відповідного напрямку. В них ви отримаєте книжку не через півтори години, а негайно після заповнення стандартного бланку замовлення. При цьому слід пам'ятати, що шифри у картотеках підсобних фондів відрізняються від шифрів генерального каталогу.

Газети в головному приміщені бібліотеки (Голосіївський пр-т, 3) зберігаються тільки за останні півроку. Для замовлення газет за попередні терміни необхідно відвідати філію на вул. Володимирській (ліворуч від університету Т.Г. Шевченко).

Журналами за останні два роки можна скористатися в залі періодичних видань. Журнали, видані у попередні роки слід замовляти в основному книгосховищі.

До ваших послуг працює відділ ксерокопіювання. Кожному замовникові ксерокопій видається перепустка, де вказується кількість ксерокопій і дата. Вона підлягає поверненню на контрольно-пропускний пункт по закінченні роботи з бібліотекою. Не підлягають ксерокопіюванню документи з фондів колекцій, рукописів та стародруки, а також дисертації, вітхі видання.

Працюючи з літературою не варто намагатися прочитати кожну книжку від початку і до кінця. Слід ознайомитись з її змістом і перейти до потрібного розділу. Далі, швидко переглядаючи видання, слід визначити, є в ньому щось корисне чи ні. Але подібний досвід вже не можна описати кількома рядками порад. Він приходить лише після тривалої роботи з науковими літературними джерелами.

Інформація для неуважних читачів: наш сайт - це не сайт Бібліотеки Вернадського! Він лише містить інформацію (і тільки на цій сторінці) як користуватися бібліотекою!

Правова інформація і застереження. Вся інформація, що розміщена на цій сторінці одержана з відкритих джерел в Інтернеті. Всі права на назви, торгові марки, знаки, винаходи, фотографії, текст, інтелектуальну власність тощо (невичерпний перелік) належать законним правовласникам. Ми поширюємо інформацію про бібліотеку лише з метою ознайомлення читачів з бібліотекою з метою щоб ви користувалися її послугами. Згідно із законом про Авторське і Суміжне право, посилання на будь-які дані (інформаційне повідомлення), само по собі, не є об'єктом авторського права. Усі матеріали, розміщені на цій сторінці, відображають лише суб’єктивну точку зору щодо розглянутих питань. У зв’язку з цим рекомендується уточнювати інформацію з кожного окремого питання безпосередньо у бібліотеці.

 

Не маєте достатньо часу на бібліотеку? Зробіть замовлення у нас. Виконуємо дипломні роботи та їх переклад для вузів країн ЄС (Україна, Польща, Велика Британія, Словаччина).

© www.diplom.in.ua, 2005-2023